Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Polityka legalności
Serwis poświęcony jest szeroko pojętemu tematowi szczepień i kontrowersji z nimi związanych. Cytowanie jest mile widziane, oczywiście z podaniem źródła. Fragmenty i cytaty pochodzące z innych niż polskie źródeł są odpowiednio oznaczone, a do większości z nich podano oryginalne linki. Strona nie jest zastępnikiem konsultacji medycznej. Choć tworzą ją osoby będące przeciwnikami przymusu szczepień i doskonale zdające sobie sprawę z tego, jak wielkim ryzykiem są one obarczone, uważają one również, że powinien im towarzyszyć wolny wybór – tak jak każdej innej metodzie profilaktyki czy jakiejkolwiek decyzji związanej ze zdrowiem własnym i rodziny. Mimo że na stronie znajdują się informacje o Stowarzyszeniu Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, wiele opublikowanych tu materiałów nie reprezentuje poglądów członków Stowarzyszenia, lecz przedstawia osobiste poglądy autorów artykułów.

Opinie użytkowników:

2017-05-19 22:56:11 Kiedyś musiałem zaszczepić się na tężec i wzwb... po 3 miesiącach zaczęło się ... łuszczyca... a teraz wydaje po 300-500 pln na leki miesiecZnie... a pomaga jak trupowi woda swiecona
2016-11-08 14:23:37 Dzis moj synek mial miec szczepienie przeciw wzw b(trzecie),niewyrazilam zgody,bo kaszle,mimo to lekarz stwierdzil,ze moze byc zaszczepiony,ze ta szczepionka jest bezpieczna. Niezgodzilam sie,kazal mi podpisac,ze sie niezgadzam i spytal ,,to po co przyjechalas?" A ja chcialam,zeby obejrzal ramie synka,bo wystapil nop i nawet tego niezglosili. Wyszlam z gabinetu i zaraz weszla matka z corka. Nagle lekarz wyszedl i do pielegniarki,,co Ty same chore dzieci mi dajesz do szczepienia!!"Masakra. Przeciez pielegniarka nieocenia stanu zdrowia dzieci,od tego jest lekarz. A byl taki mily,dopuki mu niepowiedzialam,ze nieszczepie.
2016-09-25 11:38:45 Maria S.
Mogę pokazać pismo sanepidu, na którym kilkakrotnie użyto słowa przymus :)
2016-09-13 20:30:06 W Polsce nie ma przymusu szczepień, co poświadcza nawet sam dr Grzesiowski!

"To jest szczepienie obowiązkowe, przy czym pamiętajmy, że w obecnym stanie prawnym obowiązkowość oznacza BEZPŁATNOŚĆ, a NIE PRZYMUS.
Więc jeżeli ktoś (…) chce odstąpić od (…) szczepienia, to (…) takie PRAWO MA. Natomiast szczepienie ma charakter obowiązkowy w tym sensie, że jest przez ustawę przewidziane, jest refundowane i wszystkie dzieci w Polsce POWINNY być szczepione". – dr Paweł Grzesiowski w wywiadzie dla radia TOK FM
——-
"Szczepienia są OBOWIĄZKOWE, ALE NIE PRZYMUSOWE. Poza sytuacjami zagrożenia epidemiologicznego NIKT FIZYCZNIE NIKOGO NIE MOŻE ZMUSIĆ DO SZCZEPIENIA" – dr Paweł Grzesiowski dla Medycyny Praktycznej

Rodzic nie musi uzasadniać dlaczego nie szczepi, bo prawo nie nakazuje szczepienia. Na szczepienie trzeba wyrazić świadomą zgodę na piśmie, bez tego szczepienie jest nielegalne!

Przypominam też, że lekarz to SŁUŻBA zdrowia, lekarz jest opłacany z podatków, więc to pacjent jest szefem, a lekarz zatrudnionym przez niego pracownikiem, który ma SŁUŻYĆ radą, a nie terroryzować ludzi!
2016-09-13 18:45:50 Artykuł budzący emocje, może nawet i ciekawy lecz brakuje jednego - jak walczyć i jak bronić się przed tego typu napaściami lekarzy...
2016-01-02 18:43:33 werka Sąsiadka, również pielęgniarka, nie szczepiła córki na nic po tym jak u jej starszego brata po szczepionce przeciw OPV wypłynęło oko. Również miała wielkie problemy i była szykanowana przez całe środowisko medyczne w szpitalu, w którym pracowała. Mimo wszystko się nie poddała i córka nigdy na nic nie została zaszczepiona.
2015-12-25 10:58:39 My nie musimy uzasadniać swoich decyzji.., nas nie interesują wyniki badań wykonane w innych ośrodkach.. to słowa dr. Małgorzata Iwanow, Medycyna Pracy -Poznań
2015-12-07 09:50:39 Jestem pielęgniarka i wspólnie z mężem postanowiliśmy.ze przestajemy szczepic . Pracownicy przychodni zaczynają nas straszyć.sa bardzo niemili. Bardzo żałuję.ze szczepilam wczesniej moje dzieci.synek miał silna alergie.bole brzucha.ciagle plakal.byl napobudliwy.a ja w dalszym ciagu go szczepilam.bo tak trzeba.. Przy drugim .u którego wystąpił NOP .juz sie ogarnelam . Jesli w przyszlosci będziemy mieć 3cie dziecko.nie zaszczepie go absolutnie na nic
2015-08-14 11:18:28 Nie zgodziłam się na szczepienie w pierwszej dobie zycia dziecka.Usłyszałam, że moje dziecko jest zagrozeniem dla społeczeństwa. Będąc na bilansie 2latka usłyszałam od pani pielęgnikarki wykonujacej szczepienia, że dziwi się, że się nie boję, że dziecko się skaleczy i umrze na tężca. Brak mi słów, gdy słyszę komentarze na takim poziomie.
2015-08-13 18:09:22 To akurat niezwiązane ze szczepieniem... ale z lekarzem pierwszego kontaktu i owszem. Po miesiącu chodzeniu z zapaleniem zatok i cały czas chodzeniu na uczelnię, jak pewnego dnia już mocno przesadziłam z pracą... to na drugi dzień nie mogłam z rana wydobyć głosu, ruszać szczęką, ból gardła i opuchlizna taka, że Pani farmaceutka w aptece powiedziała mi, żebym natychmiast poszła do lekarza, bo to chyba świnka. Od lekarki pierwszego kontaktu dowiedziałam się, że jestem zdrowa. Zamiast pomocy dostałam naganę, że do przychodni przychodzi się z zagrożeniem życia a nie z katarem i czerwonym gardłem. Ciekawa opinia, idąc tym tokiem rozumowania to do szpitala powinno się iść już po śmierci... Dodam tylko, że mój profesor jak mnie zobaczył to się przestraszył i odesłał mnie w trybie natychmiastowym do łóżka.
2015-08-13 14:57:02 "Zobaczy pani, jak pani synek , jak będzie już dorosły, dostanie różyczkę będąc w ciąży!!! Zobaczy pani, co to dopiero będzie!"
2015-08-13 14:00:45 Badanie kwalfikujące do szczepienia.Mówie lekarce że dziecko ma kaszel i katar i proszę o pozerzenie diagnostyki w kierunku zapalenia płuc. Na to Pani doktor mi odpowiedziała: "Dziecko nie jest chore bo nie jest cierpiące"!!!!!
2015-08-13 13:08:50 "jaką Pani posiada wiedzę o szczepieniach- z internetu, to żadna wiedza" tak ja usłyszałam. Przepraszam, a lekarze jakie źródło informacji stosuje???
2015-08-13 10:48:49 "Nie boi się pani, że pani dziecko dostanie sepsy? Ja bym się bała" - usłyszałam od pediatry po niewyrażeniu zgody na szczepienie 2-miesięcznego dziecka.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Teksty z serwisu mogą być linkowane i kopiowane, ale pod warunkiem powoływania się na źródło.